Шаблон:Дистрибуција на програмската опрема

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Овој шаблон е кутија за брза навигација, која овозможува брзо преоѓање од една на друга категорија на дистрибуција на софтверот.

За да ја поставите оваа кутија на страницата, едноставно впишете го кодот "{{дистрибуција на софтверот}}" на крајот од страницата, пред категориите.