Шаблон:Грузија на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Грузија на Олимписките игри
Flag of Georgia.svg
Знаме на Грузија
МОК-код  GEO
НОК Грузиски национален олимписки комитет
официјално мрежно место
Олимписка историја
ЛОИ
1996 • 2000 • 2004 • 2008
ЗОИ
1994 • 1998 • 2002 • 2006
Друго
Flag of the Soviet Union.svg Советски Сојуз (1952–1988)
Olympic flag.svg Обединет тим (1992)