Шаблон:Година во други календари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
2014 г.  во други календари
Грегоријански календар 2014
MMXIV
Ab urbe condita 2767
Асирски календар 6764
Бахајски календар 170–171
Бенгалски календар 1421
Берберски календар 2964
Будистички календар 2558
Бурмански календар 1376
Византиски календар 7522–7523
Еврејски календар 5774–5775
Ерменски календар 1463
ԹՎ ՌՆԿԳ
Етиопски календар 2006–2007
Календар Игбо
 - Нри-Игбо 1014–1015
Ирански календар 1392–1393
Исламски календар 1435–1436
Јапонски календар Хеисеи 26
(26年)
Јулијански календар Грегоријански минус 13 дена
Кинески календар 癸巳年月初一日
(4650/4710)
— до —
甲午年月初十日
(4651/4711)
Коптски календар 1730–1731
Корејски календар 4347
Календар Мингуо Република Кина 103
民國103年
Селевкидски календар 2325–2326
Тајландски сончев календар 2557
Хиндуистички календари
 - Викрам самват 2070–2071
 - Шака самват 1936–1937
 - Кали југа 5115–5116
Француски револуционерен календар CCXXIICCXXIII
222–223
Холоценски календар 12014
Џуче-календар 103
Икона за документација Шаблонска документација[создај]