Шаблон:Босна и Херцеговина на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Босна и Херцеговина на Олимписките игри
Flag of Bosnia and Herzegovina.svg
Знаме на Босна и Херцеговина
МОК-код  BIH
НОК Олимписки комитет на Босна и Херцеговина
официјално мрежно место (босански) (хрватски) (српски)
Олимписка историја
ЛОИ
1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008
ЗОИ
1994 • 1998 • 2002 • 2006
Друго
Flag of SFR Yugoslavia.svg Југославија (1920–1992 зимски)