Црно-бела техника

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Црно-бела слика од лебно дрво, 1870.

Црно-бела техника е поим кој се користи во визуелната уметност за делата составени од ахроматските бои (црна, бела и сива). За црно-белата техника честопати се користи и поимот B/W или B&W (анг. Black-and-white)

Галерија[уреди]

Поврзано[уреди]

Надворешни врски[уреди]


Шаблон:Фотографија