Фрашер (Албанија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Села во Албанија
Фрашер (Албанија) се наоѓа во Албанија
Фрашер (Албанија)
Фрашер (Албанија) (Албанија)
Име: Фрашер (Албанија)
Област: Белград
Округ:
Општина: Козара
Население:  ?
Поштенски код: -
Повикувачки број -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Мрежно место: немаФрашер (Албанија) е село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград и општината Козара

Историја[уреди]

Географија[уреди]

Демографија[уреди]

Култура[уреди]

Личности[уреди]

Видете исто така[уреди]

Наводи[уреди]

Надворешни врски[уреди]