Фетишистички трансвеститизам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Фетишистички трансвеститизам (Трансвеститен фетишизам) претставува носење облека од спротивниот пол главно за да се постигне полова возбуда и да се создаде изглед на лице од спротивен пол. Фетишистичкиот трансвеститизам се разликува од транссексуалниот трансвеститизам според неговата јасна придруженост со сексуалното надразнување и според силната желба да се соблечат алиштата по доаѓањето на оргазмот и опаѓањето на сексуалната возбуда. Тој може да се јави како порана фаза во развојот на транссексуализмот.

Галерија[уреди]

Извор[уреди]

Портал за мозокот