Фабиен Лефевре

Од Википедија, слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Лефевре во 2005

Фабиен Лефевре (роден 18 јуни 1982 во Орлеанс, Франција) е француски кајакар кој се натпреваруваше на Летните олимписки игри во 2008 и го освои второто место. Лефевре исто така се натпреваруваше и на Летните олимписки игри во 2004 на кои го освои второто место во дисциплината кајак К-1.

Наводи[уреди]