ФК Младост (Царев Двор)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
ФК Младост
Mladost.jpg
Целосно име ФК Младост Царев Двор
Основан 1930; пред 85 години (1930)
Стадион Градски стадион Ресен
Капацитет 1,500
Тренер Кире Стерјов
Лига Втора македонска фудбалска лига
2013/2014 1ви (промовирани)
Тимски бои
Тимски бои
Тимски бои
Тимски бои
Тимски бои
Домашен дрес
Kit left arm shouldersonwhite.png
Тимски бои
Kit body shouldersonwhite.png
Тимски бои
Kit right arm shouldersonwhite.png
Тимски бои
Тимски бои
Тимски бои
Гостински дрес

ФК Младост е македонски фудбалски клуб од село Царев Двор, Општина Ресен.Моментално се натпреварува во Втората фудбалска лига на Македонија . Soccer template.gif Оваа статија од областа на спортот е никулец. Може да помогнете со нејзиното уредување!