ФК Куманово

Од Википедија, слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

ФК Куманово e македонски фудбалски клуб од Кумановo, основан 1924. Кој играл три сезони во македонска прва фудбалска лига и потоа продолжил во трета лига.ФК Куманово повеќе не постои и теренот го користи ФК Милано кој сега е единствен во Куманово.