Утрешнината никогаш не умира (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Утрешнината никогаш не умира (англиски: Tomorrow Never Dies) е филм за тајниот агент Џејмс Бонд, во режија на Мајкл Ејптид.

Факти за филмот[уреди]

„Утрешнината никогаш не умира“ е дело на режисерот Мајкл Ејптид, а главните улоги ги толкуваат: Пирс Броснан, Софи Марсо и Денис Ричардс.

Содржина[уреди]

Во филмот, Џејмс Бонд добива задача да ја заштитува Електра, ќерката на неодамна починатиот британски нафтен магнат. Таа постанува наследничка на нафтените извори на Каспиското Море, кои вредат милијарди долари. Нејзиното ново богатство го привлекува вниманието на светската јавност, но и на убијците на нејзиниот татко.[1] [2]

Наводи[уреди]

  1. Антена, број 814, 31.1.2014, стр. 10.
  2. Антена, број 840, 1.8.2014, стр. 21.