Универзитет Био-Био

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Универзитетот Био-Био (шпански: Universidad del Bío-Bío - УББ) е универзитет се наоѓа во Консепсион, Чиле.

Историја[уреди]

Универзитетот Био-Био е основана на 1947 година, благодарение на Сојузот на некои институти во зоната.

Надворешни-врски[уреди]