Угандска амбасада во Лондон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Угандска амбасада
Ugandan High Commission
Општи информации
Град Вестминстер, Лондон
Земја Англија, Велика Британија

Угандската амбасада во Обединетото Кралство се наоѓа во Лондон, на плоштадот Трафалгар, во близина на Адмиралитетската арка.

Надворешни врски[уреди]