Тврдина Прозор

Од Википедија, слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Тврдина Прозор
Тvrđava Prozor
300px
Податоци
Место Сплитско-далматинска жупанија
Земја Хрватска


Тврдината Прозор се наоѓа во Сплитско-далматинска жупанија, во Хрватска.