Талкауано

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Талакауано

Талкауано (шп. Talcahuano) е град во конурбацијата Голем Консепсион во регионот Биобио, Чиле. Има 171.383 жители според пописот од 2002.

Галерија[уреди]

Наводи[уреди]

Надворешни врски[уреди]