Стефен Коронел

Од Википедија, слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Стефен Коронел е гитарист кој свирел во групата Wicked Lester (од 1970–Февруари до 1972) од која подоцна се формирала групата Kiss. 1970–Февруари 1972