Список на населби во Детроит

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Бриктаун Хисторик Дистрикт
Источна Маркет Хисторик Дистрикт
Гриктаун Хисторик Дистрикт
Гранд Циркус Парк

Ова е список на познати населби во Детроит, Мичиген.

Даунтаун[уреди]

Мидтаун[уреди]

Нов Центар[уреди]

Север[уреди]

Исток[уреди]

Запад[уреди]

Југозапад[уреди]