Список на езера во Нов Зеланд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Ова е нецелосен список на езера, резервоари и лагуни во Нов Зеланд.

На Северниот Остров[уреди]

На Јужниот Остров[уреди]

На други острови[уреди]

Четемски Острови[уреди]

Кермадек[уреди]

Градоначалнчки Остров/Тухуа[уреди]

Факаари/Бел остров[уреди]

Поврзано[уреди]