Список на дипломатски мисии на Азербејџан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Мапа на земјите во кои Азербејџан има дипломатски мисии

Ова е листа на амбасади и генерални конзулати на Република Азербејџан во странство.

Европа[уреди]

Амбасада на Азербејџан во Москва.
Амбасада на Азербејџан во Париз.
Амбасада на Азербејџан во Виена.
Амбасада на Азербејџан во Варшава.

Јужна Америка[уреди]

Северна Америка[уреди]

Амбасада на Азербејџан во Вашингтон

Африка[уреди]

Азија[уреди]

Мултиратерални организации[уреди]

Видете исто така[уреди]

Надворешни врски[уреди]