Сантијаго дел Тормес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Сантијаго дел Тормес
Земја Шпанија
Автономна област Кастилја и Леон
Провинција Авила
Општина Сантијаго дел Тормес
Површина
 • Вкупна 68 км2
Население (2004)
 • Вкупно 202 жит.
Час. појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Сантијаго дел Тормес е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.