СОУ „Јане Сандански“ - Штип

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
"Јане Сандански"
Место
Општина: Штип
Место: Штип
Основни информации
Контакт информации
веб janesandanski.schools.edu.mk

Средното училиште "Јане Сандански" се наоѓа во Штип, општина - Штип.

Формирање и развој[уреди]

Учество на натпревари[уреди]

Освоени награди[уреди]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди]

Надворешни врски[уреди]