Рупел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Рупел
Рупел се наоѓа во Грција
Рупел
Рупел (Грција)


Рупел е село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположба[уреди]

Историja[уреди]

Економија[уреди]

Демографија[уреди]

Општествени институции[уреди]

Културни и природни знаменитости[уреди]

Редовни настани[уреди]

Личности[уреди]

Култура и спорт[уреди]

Иселеништво[уреди]

Надворешни врски[уреди]