Руардова тврдина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај


Руардова тврдина
Ruardova graščina
Општи информации
Град Јесенице
Земја Словенија


Руардовата тврдина се наоѓа во близина на градот Јесенице, во Словенија. Тврдината била изградена во текот на 16 век.