Ристо Арнаудoвски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Ристо Арнаудовски
Лични податоци
Роден на 9 јули 1981
Роден во  Загреб
Висина  м
Тежина 96
Клуб
Сегашен клуб РК Босна Сараево
Клубови
Македонија


Ристо Арнаудoвски (роден на 9 јули 1981 во Загреб) е македонски ракометар кој игра за екипата на РК Cараевса Бoсна.

Клубови[уреди]