Ретешти

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Ретешти
—  Комуна  —
Држава  Романија
Округ Арѓеш
Население (2002)[1]
 • Вкупно 3.414 жит.
Час. појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Ретешти (романски: Răteşti) е комуна во округот Арѓеш во јужна Романија, во која живеат 3.414 жители.

Наводи[уреди]