Редонда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Поглед кон островот.

Редонда е многу мал, ненаселен карипски остров, кој е дел од Антигва и Барбуда[1] и спаѓа во групата на Заветрени Острови.

Наводи[уреди]

Поврзано[уреди]

Надворешни врски[уреди]