Порто Палермос тврдина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Порто Палермос тврдина
Kalaja e Porto Palermos
Податоци
Место
Земја Албанија


Порто Палермос тврдина (албански:Kalaja e Porto Palermos)) е тврдина која се наоѓа во Албанија.