Ноември

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Шаблон:Ноември 2015


Ноември или Студен е единаесеттиот месец во годината според Грегоријанскиот календар и еден од четирите кои имаат 30 дена.

јануари | февруари | март | април | мај | јуни | јули | август | септември | октомври | ноември | декември