Национална опера и балет (Софија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Национална опера и балет
Sofia-opera-gruev.JPG
Општи информации
Град Софија
Земја Бугарија

Националната опера и балет е културна институција која се наоѓа во Софија, Бугарија.