Намрунска тврдина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај


Намрунската тврдина
Namrun Kalesi
Општи податоци
Град Мерсин
Земја Турција

Намрунската тврдина (турски: Namrun Kalesi)) е тврдина која се наоѓа во Камлијајла, Мерсин, Турција.