Назир Манкиев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Медали
Натпреварувач за  Русија
Машко Грчко-римски стил
Олимписки игри
Злато 2008 Пекинг Грчко римски стил до 55kg

Назир Јунузович Манкиев (руски:Назир Юнузович Манкиев) (роден на 27 јануари 1985 во Суркаки, Ингусетија, СССР)[1] е руски борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои златниот медал во дисциплината Грчко-римски стил до 55kg.

Наводи[уреди]