Мексико Сити метрополитенска катедрала

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Поглед на катедрлата

Мексико Сити метрополитенска катедрала е најголемата и најсатрата катедрала во Америка. Катедралата е седиште на Мексиканската католичка црква.