Макси Родригез

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Макси Родригез.

Максимилијано Рубен Родригез или "Макси Родригез" (шпан. Maximiliano Rubén Rodríguez, роден на 2 јануари 1981 во Росарио) е аргентински фудбалер, напаѓач и халф. Поседува двојно државјанско: едно аргентинско, едно италијанско. Висок е 1,8 m.