Мазарикос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Мазарикос
Mazaricos
Прекар(и): Мазарикос
Местоположба во рамките на Галиција
Парохии
Управа
 • Градоначалник
Површина
 • Вкупна [[1 E+ 8_m²|188,30 км2]] (7,270 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно 5.639 жит.
Час. појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CET (UTC+2)

Мазарикос е општина во Шпанија во покраината А Коруња во автономната заедница Галиција.

Видете исто така[уреди]