Лин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Села во Албанија
Лин се наоѓа во Албанија
Лин
Лин (Албанија)
Име: Лин
Област:
Округ:
Општина: -
Население:  ?
Поштенски код: -
Повикувачки број -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Мрежно место: немаЛин е село во источна Албанија. Селото се наоѓа во област Корча, округ Поградец.

Историја[уреди]

Географија[уреди]

Панорама на Лин

Демографија[уреди]

Култура[уреди]

Личности[уреди]

Наводи[уреди]

Видете исто така[уреди]

Надворешни врски[уреди]