Лахе, Галиција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Лахе
Laxe
Прекар(и): Лахе
Местоположба во рамките на Галиција.
Парохии
Управа
 • Градоначалник
Површина
 • Вкупна [[1 E+ 7_m²|37,48 км2]] (1,447 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно 3.558 жит.
Час. појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CET (UTC+2)

Лахе е општина во Шпанија, во покраината А Коруња во автономната заедница Галиција.

Видете исто така[уреди]