Клисура (село)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
За селото во Костурско, погл. Клисура (Костурско).
Клисура
Клисура (село) се наоѓа во Македонија
Клисура (село) (Македонија)
Координати 41°23′00″ СГШ 22°17′30″ ИГД / 
Општина Општина Демир Капија
Население 3 жит.
Flag of Macedonia.svg Портал „Македонија“

Клисура е село во Општина Демир Капија, во околината на градот Демир Капија.Географиja и местоположба[уреди]

Историja[уреди]

Економија[уреди]

Демографија[уреди]

Општествени институции[уреди]

Администрација и политика[уреди]

Културни и природни знаменитости[уреди]

Редовни настани[уреди]

Личности[уреди]

Култура и спорт[уреди]

Иселеништво[уреди]

Надворешни врски[уреди]