Кејп

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Презимето Кејп (хол. Cuyp) го делат три сликари кои живееле за времето на Холандското Златно доба:

Наводи[уреди]

  • Murray, P. & L. (1997). The Penguin dictionary of art and artists (7мо изд.). Лондон: Penguin Books. ISBN 0-14-051300-0.