Категорија:Фанерозоик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Во оваа категорија се содржат настани кои се случиле во периодот фанерозоик, кој е дел од геолошката временска скала. Видете геолошка временска скала за информации за нејзината поделба и соодносот помеѓу нејзините поединечни делови.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

К

М

Статии во категоријата „Фанерозоик“