Категорија:Труд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
„Труд“ има свое место во класификационите кодови на JEL:
J
Главната статија за оваа категорија е Труд.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 6 поткатегории од вкупно 6.

Б

Д

Н

П

С

Ш