Категорија:Програмски конструкции

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Се однесува на основните елементи, наредби и искази кои се користат во разни програмски јазици. Тука не спаѓаат општи поими и процеси.

Статии во категоријата „Програмски конструкции“