Категорија:Оптички направи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Маја Арангеловска е родена на 11.05.1993 година. Таа уште од рани години се занимава со манекенство, но официјално станува дел од модната агенција "Црнокрак" во 2012 година, веднаш по учеството на изборот за убавина "Miss Macedonia, Miss Facebook", на кој таа го освои третото место, односно заврши како втора придружничка. Од тука почнува и официјално, професионално да се занимава со манекенството. Учество на најразлични видови за избор на убавина во Македонија, и надвор од неа. Снимање на реклами и спотови. Различни видови на фотосесии за весници, билборди, каталози и друго. Маја сега има 21 година, и е студент на факултетот за Безбедност, отсек Криминалистика во Скопје, втора година. Претходно, 9 години се занимавала со карате, како член на клубот "Ронин" во Куманово.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 8 поткатегории од вкупно 8.

Л

О

П

Т

Ф