Категорија:Механизми

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Механички направи со два или повеќе меѓусебно поврзани делови кои вршат некоја полезна улога.

Главната статија за оваа категорија е Механизам.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

В

З

Статии во категоријата „Механизми“