Категорија:Медицина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Главната статија за оваа категорија е Медицина.
Портал „Медицина

Медицината е гранка на здравствената наука која се занимава со одржување на човековото здравје и лекување на болести и повреди; таа е област на знаење, наука за органските системи, нивните болести и лекување, како и применета на тоа знаење.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 24 поткатегории од вкупно 24.

 

А

Б

В

Д

Е

И

И продолжува

Л

Н

О

П

С

Т

Статии во категоријата „Медицина“

 

А

Б

В

Г

Д

Е

Ж

З

К

К продолжува

Л

М

О

П

П продолжува

Р

С

Т

Ф

Х