Категорија:Лондончани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Луѓе родени или кои долго живеат во Лондонскиот регион (наречен и Голем Лондон) во Англија, Обединето Кралство.


Лондонскиот регион

Видете исто така: Категорија:Лондончани по реон


Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.