Категорија:Вестминстерчани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Луѓе од Вестминстер во Град Вестминстер, Лондон.

100px EnglandLondon.png
Вестминстер во рамките на Голем Лондон
и Голем Лондон во рамките на Англија

Во оваа категорија стојат луѓе од населбата Вестминстер во рамките на Лондонскиот реон Вестминстер во Голем Лондон, Англија. Сè до 1889 г. местото ѝ припаѓало на грофовијата Middlesex .