Интернет пребарувачки игри

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Интернет пребарувачки игри (англиски: Browser games) се игри кои се играат директно преку веб пребарувачите (Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer итн.).

Пример за такви игри се ERepublik, E-sim, Grepolis и други.