Извор (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Извор означува место од кое извира поток или река. Името го носат неколку села и топоними во следниве држави:

Македонија[уреди]

Бугарија[уреди]

Грција[уреди]


Романија[уреди]

Србија[уреди]