Знамиња во Азија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Азија.

Ова е галерија на знамиња во Азија. Во оваа листа се вклучени меѓународно признатите држави и зависни самоуправувачки територии.

Централна Азија[уреди]

Источна Азија[уреди]

* држава со ограничена меѓународна признаеност или зависна самоуправувачка територија.

Југоисточна Азија[уреди]

* зависна самоуправувачка територија.

Јужна Азија[уреди]

Југозападна Азија[уреди]

* држава со ограничена меѓународна признаеност.

Северна Азија[уреди]

Поврзано[уреди]