Здивот на смртта (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Здивот на смртта е филм од серијалот за Џејмс Бонд, во режија на Џон Глен. Главните улоги ги толкуваат: Тимоти Далтон, Керолајн Блис, Роберт Браун и Џон Тери.

Содржина[уреди]

Додека елитната единица на британската разузнавачка единица “00” се наоѓа на редовна вежба на Гибралтар, во нејзините редови се вовлекуваат непријателски агенти, кои започнуваат да ги убиваат разузнувачите.[1]

Наводи[уреди]

  1. Антена, број 839, 25.7.2014, стр. 14.